3rd Grade · Full-year course · 4 units
Science
Week 1 is free. Tap Week 1. The reading and the problems are on that lesson. Weeks 2–36 open with a Life Academy plan ($35/month per student or $69/month per family (up to 4 students)).
3rd Grade · Full-year course · 4 units
Week 1 is free. Tap Week 1. The reading and the problems are on that lesson. Weeks 2–36 open with a Life Academy plan ($35/month per student or $69/month per family (up to 4 students)).